Remik tradycyjny


Remik tradycyjny

Chcesz obejrzeć prezentację remika? Kliknij przycisk!

Od ponad dwustu lat Remik jest uważany za najpopularniejszą z gier karcianych na świecie. Mimo tego że istnieje gra o nazwie Remik, termin jest także stosowany do opisu rodziny gier karcianych, które posiadają podobne cechy. Oferujemy wersję online Remika tradycyjnego, która obejmuje wszystkie podstawowe zasady i cechy odmian remika.

Stół do gry w Remika tradycyjnego

Play Traditional Rummy online

W grze bierze udział 2-4 graczy. Celem gry jest jak najszybsze pozbycie się wszystkich kart z ręki. Gra podzielona jest na rundy i kolejki. W kolejce wykonuje się dwie czynności: dobranie karty i wyłożenie karty na końcu kolejki. Karty można dobierać z talii, jednak możliwe jest dobieranie kart wyłożonych wcześniej przez graczy podczas ich kolejki. Najbardziej prawdopodobne jest, że gracz wyłoży kartę najmniej wartościową dla jego ręki.

Wartość każdej karty ocenia się w zależności od jej przydatności w układach, które chce utworzyć gracz. Aby pozbyć się kart, gracze muszą tworzyć komplety lub sekwensy i wykładać je w obszarze układów. Jedną kartę należy zatrzymać w ręce, bez niej nie można zakończyć kolejki.

Sekwens - co najmniej trzy kolejne karty tego samego koloru.

Komplet - co najmniej trzy karty o takiej samej wartości, ale w różnych kolorach.

Gdy graczowi skończą się karty, wygrywa on partię, a jego przeciwnicy otrzymują karę zależną od całkowitej wartości kart pozostałych w ręce po zakończeniu gry.

Aby dowiedzieć się więcej o zasadach i systemie punktacji Remika tradycyjnego, kliknij tutaj.

Gra w remiku tradycyjnym może skończyć się po jednej rundzie lub trzech, aby określić zwycięzcę oblicza się wtedy punkty zebrane podczas gry. Gracze mają dwie możliwości: stopniowe wykładanie układów w celu zmniejszenia ryzyka zaskoczenia przez innego gracza lub dążenie do wyłożenia wszystkich układów za jednym razem. Tego rodzaju wygraną nazywamy „polowaniem", oznacza ona także, że wygrywający otrzymuje dodatkowe punkty.

Kliknij tutaj, aby obejrzeć samouczek, który pomoże Ci szybko i łatwo nauczyć się grać w Remika

Aby rozpocząć grę w Remika, wystarczy pobrać naszą darmową aplikację do gry i dołączyć do tysięcy graczy z całego świata tworzących historię remika!

 

McAfee Secure sites help keep you safe from identity theft, credit card fraud, spyware, spam, viruses and online scams