Remik Gin


Remik Gin

Aby poprawić umiejętności gry w Remika Gin, kliknij przycisk i obejrzyj prezentację!

Remik Gin jest prawdopodobnie najbardziej popularną odmianą remika w historii tej gry. Jego historia rozpoczęła się w 19. wieku w Nowym Jorku, a niektórzy twierdzą, że swoją nazwę zawdzięcza ulubionemu drinkowi swojego twórcy. Remik Gin dzieli niektóre podstawowe elementy z innymi wariantami remika, jednak posiada także unikalne cechy, które wyróżniają go na tle innych popularnych rodzajów remika.

Karty i ich wartości

 

Gin cards and valuesGin cards and valuesGin cards and valuesGin cards and valuesGin cards and values

1 punkt 2 punkty 3 punkty 4 punkty 5 punktów

Gin cards and valuesGin cards and valuesGin cards and valuesGin cards and valuesGin cards and values

 6 punktów 7 punktów 8 punktów 9 punktów 10 punktów

Gin cards and valuesGin cards and valuesGin cards and values

 10 punktów 10 punktów 10 punktów

 

Remik Gin - stół

Remik Gin jest grą przeznaczoną dla od dwóch do czterech graczy, a głównym celem gracza jest wyłożenie jako pierwszy wszystkich poprawnych układów wraz ze wszystkimi kartami w ręce. W odróżnieniu od Remika tradycyjnego, Remik Gin posiada także dodatkowy cel, którym jest obniżenie do minimum ilości wolnych kart. Wolne karty to takie, których nie można dołączyć do kompletów lub sekwensów w ręce lub na stole.

W grze wykorzystywana jest jedna talia bez jokerów. Kolejka składa się z dwóch głównych ruchów - pobrania górnej karty ze stosu zakrytego lub odkrytego i zrzucenia karty o wartości niskiej dla ręki gracza. Wartość określa się na podstawie dopasowania karty do sekwensów i kompletów, które chce utworzyć gracz, lub na podstawie wartości karty wyrażonej w punktach karnych.

Układ może mieć jedną z następujących dwóch postaci:

Sekwens - co najmniej trzy kolejne karty tego samego koloru.

Komplet - co najmniej trzy karty o takiej samej wartości, ale w różnych kolorach.

Wynik Remika Gin zawsze ustala się zawsze w ostatniej chwili gry, ponieważ dopiero wtedy wszyscy gracze dowiadują się, kto wygrał. Gra kończy się w jeden z trzech sposobów:

  1. Gin - jeden gracz tworzy poprawne układy ze wszystkich kart w ręce i zrzuca ostatnią kartę do obszaru pukania. W takim przypadku wartość wolnych kart przeciwników określa ilość otrzymywanych przez nich punktów karnych.
  2. Pukanie - jeden gracz tworzy poprawne układy z większości kart w ręce. Wolne karty gracza nie mogą mieć wartości przekraczającej 10. Kolejka musi skończyć się zrzuceniem karty do obszaru pukania.
  3. Przelicytowanie - gdy gracz „zapuka", przeciwnicy mogą dodawać karty do układów pukającego. Karty należy dodawać bezpośrednio do oryginalnych układów pukającego. Jeśli któryś z przeciwników zakończy grę z niższą wartością wolnych kart niż pukający, ten przeciwnik wygrywa poprzez „przelicytowanie". Przelicytowanie odwraca wynik gry, a gracz pukający otrzymuje 25 punktów karnych dodanych do wartości jego wolnych kart.

Kliknij tutaj aby przeczytać więcej o zasadach i punktacji w Remiku Gin.

Kliknij tutaj aby obejrzeć prezentację, która pomoże Ci szybko i łatwo nauczyć się grać w Remika Gin!

Aby rozpocząć grę w Remika Gin, wystarczy pobrać naszą darmową aplikację do gry i dołączyć do tysięcy graczy online z całego świata grających w tą ekscytującą odmianę remika!

McAfee Secure sites help keep you safe from identity theft, credit card fraud, spyware, spam, viruses and online scams