Remika 51


Remika 51

Kliknij przycisk, aby obejrzeć prezentację Remika 51 i zacząć grę już dziś!

W całej swej historii, od ponad 200 lat, różne odmiany remika były jednymi z najpopularniejszych gier karcianych na całym świecie. Jedną z najbardziej popularny odmian jest Remika 51, teraz dostępna także online.

Stół do gry w Remika 51

Play Kalooki 51 Online

Remika jest grą przeznaczoną dla 2-4 graczy, a celem gracza jest pozbycie się wszystkich kart z ręki jako pierwszy. Gra składa się z rund, w których każdy gracz ma swoją kolejkę. Każda kolejka składa się z dwóch różnych ruchów: Najpierw gracz musi pobrać kartę. Kartę można pobrać ze stosu zakrytego lub odkrytego. Po pobraniu karty gracz musi zdecydować, którą kartę wyłożyć. Najprawdopodobniej będzie to karta o najmniejszej przydatności dla ręki gracza i ręki przeciwników.

Wartość każdej karty mierzy się przydatnością dla sekwencji kart budowanej przez gracza. Aby pozbyć się wszystkich kart, gracz musi utworzyć komplety i sekwensy ze swoich kart i ułożyć układy ze wszystkich kart w obszarze układów z wyjątkiem jednej. Ostatnia karta pozostająca w ręce służy do zakończenie rundy.

Sekwens - co najmniej trzy kolejne karty tego samego koloru.

Komplet składa się z 3 lub więcej kart o tej samej wartości.

 Legal Set in Kalooki 51 lub Legal Set in Kalooki 51

 

Komplet - co najmniej trzy karty o takiej samej wartości, ale w różnych kolorach.

Sekwens składa się z 3 lub więcej kolejnych kart tego samego koloru.

 Legal Run in Kalooki 51 lub Legal Run in Kalooki 51

 

 

Gdy gracz pozbędzie się wszystkich kart, wygrywa, a przeciwnicy otrzymują punkty karne w oparciu o karty pozostające w ich ręce. Punkty karne odpowiadają liczbie na karcie, z wyjątkiem figur, z których każda jest warta 10 punktów, as ma wartość 11 punktów, a joker 25 punktów. Punkty karne mówią, które miejsce w grze zajmuje gracz.

Aby dowiedzieć się więcej o zasadach i punktacji w Remika 51, kliknij tutaj.

Podczas każdej partii Remika 51 każdy gracz ma dwie opcje gry. Pierwszą jest stopniowe łączenie kart w układy i obniżanie ryzyka, że w przypadku wygranej przeciwnika gracz zostanie z dużą ilością punktów karnych. Druga opcja to ułożenie wszystkich kart w układy za jednym razem. Nazywamy to wyjściem w Remika lub po prostu Remika, w takim przypadku przeciwnicy otrzymują dodatkowe punkty karne dodane do punktów karnych za karty pozostałe w ręce. W Remika 51 pierwszy układ można wyłożyć dopiero, gdy wartość łączonych kart jest równa lub większa niż 51 punktów.

Kliknij tutaj, aby obejrzeć prezentację, która pomoże Ci szybko i łatwo zrozumieć zasady Remika 51!

Aby rozpocząć grę w Remika 51, wystarczy pobrać naszą darmową aplikację do gry i dołączyć do tysięcy graczy online z całego świata grających w ekscytujące odmiany remika!

McAfee Secure sites help keep you safe from identity theft, credit card fraud, spyware, spam, viruses and online scams