Remika 40


Remika 40

Aby obejrzeć prezentację Remika 40, kliknij przycisk!

Już od ponad dwóch wieków różne odmiany remika znajdują się wśród najpopularniejszych gier wybieranych przez miłośników gier karcianych na całym świecie. Jedną z popularnych, szczególnie w Wielkiej Brytanii, odmian jest Remika 40 - gra dostępna w witrynie RummyRoyal.

Stół do gry w Remika 40

Play Kalooki 40 online

W grze może brać udział od 2 do 4 graczy, gra może mieć formę szybkiej rundy lub turnieju w systemie pucharowym. Zwycięzcą partii zostaje pierwszy gracz, który pozbędzie się kart z ręki poprzez połączenie ich w kompletach i sekwensach. Podczas gry kolejki graczy przypadają zgodnie z wcześniej ustalonym porządkiem. W każdej kolejce gracz wykonuje dwa ruchy: pobranie i wyłożenie kart. Gracz może pobierać karty ze stosu zakrytego lub odkrytego i musi zakończyć kolejkę zrzucając kartę na stos odkryty.

Różne karty mogą przedstawiać różną wartość dla różnych graczy. Wszystko zależy od sekwencji, które próbuje zbudować każdy z nich. Aby wygrać partię, gracze muszą połączyć (stworzyć komplety i/lub sekwensy) wszystkie karty w ręce i wyłożyć je w obszarze układów. Należy pamiętać, aby pozostawić jedną kartę poza układami, do wyłożenia na końcu kolejki.

Sekwens - co najmniej trzy kolejne karty tego samego koloru.

Komplet składa się z 3 lub więcej kart o tej samej wartości.

 Legal Set in Kalooki 40lubLegal Set in Kalooki 40

 

 

Sekwens składa się z 3 lub więcej kolejnych kart tego samego koloru.

 Legal Run in Kalooki 40lubLegal Run in Kalooki 40

 

Gdy gracz wygrywa partię poprzez utworzenie układów ze wszystkich kart w ręce, wszyscy pokonani gracze otrzymują punkty karne. Punkty karne przyznawane są w zależności od wartości kart pozostałych w ręce graczy po zakończeniu gry. Każda karta posiada wartość równą jej wartości numerycznej, z następującymi wyjątkami: figury są warte 10 punktów karnych, as 11 punktów, a joker 15 punktów. Punkty karne określają miejsce zajęte przez gracza w grze.

Aby dowiedzieć się więcej o zasadach i specjalnym systemie punktacji w Remika 40, kliknij tutaj..

Nie pozostaje Ci nic innego jak dołączyć do nas i wejść do historii! Wystarczy pobrać naszą darmową aplikację do gry w remika, dołączyć do tysięcy graczy z całego świata i poczuć dreszczyk towarzyszący udziałowi w naszych grach!

McAfee Secure sites help keep you safe from identity theft, credit card fraud, spyware, spam, viruses and online scams